15.-17.5.2020: Výprava s plnou polní do terénu >>

Navštěvujeme Sobotku, Kost, Valečov. Spíme pod širákem a vaříme si na plynovém vařiči ( všude je sucho, tak nechceme riskovat ). Opět báječná výprava. V nohách máme přes 25 km, rozhodně to však stálo za to,

 

5.5.2020: Čestná stráž u pomníku >>

 

14.-16.2.2020: Výprava Vlčat a Světlušek s přespáním v klubovně >>

Den první: Zabydlení, příprava proviantu, výroba papírových koulí na zítřejší bitvu, naše oblíbené hry, hraní čamburína a na závěr četba Rychlých šípů:-)

Den druhý: K snídani máme míchaná vajíčka Dopolední zaměstnání máme pomoc v Pralese (ekologické centrum) se stavbou tří velikých dřevěných záhonů. O poledňáku se připravujeme na stínadelskou bitvu (vyrábíme si štíty). Pozdní odpoledne jdeme bojovat Večer opět pokračujeme v četbě Rychlých šípů.

Den třetí: Po rozcvičce, následuje vydatná snídaně. Trénujeme stavbu nouzových přístřešků a hrajeme naše hry. K obědu máme čínu s rýží. Výprava se nám blíží ke konci a tak ještě uklízíme klubovnu.

 

8.2.2020: Stopování divoké zvěře >>

Tradiční akce v Košátkách. Zdokonalujeme se ve skautských dovednostech (čtení stop, šifrované zprávy, pohyb v lese, stavba nouzových přístřešků, vaření na ohništi...).

 

25.1.2020: Návštěva bytě Jaroslava Foglara >>

... v bytě Jestřába. Pozvání, které se neodmítá.

 

18.1.2020: Po stopách výsadku Anthropoid >>

Tradiční vzpomínková akce.